Araştırmalar için Katılımcı Gizlilik Politikası – EFOR Etkileşim Merkezi Yönetim Sistemleri

Araştırmalar için Katılımcı Gizlilik Politikası

GENEL BİLGİLENDİRME
Araştırma projemize katıldığınız için teşekkür ederiz. Haklarınızı korumak adına EFOR EMYS olarak aşağıdaki taahhütlerde bulunuyoruz
⦁ Sizin mahremiyetini koruyacağımıza ve bilgilerin gizli olarak ele alınacağına söz veriyoruz.
⦁ Verdiğiniz bilgiler araştırma amaçlı kullanılacaktır.
⦁ Bilgileriniz sizin bilginiz olmadan üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır
⦁ Biz Tele Pazarlamacı ya da Doğrudan Pazarlamacı değiliz. Biz Pazar araştırmacılarıyız ve sadece sizin fikirleriniz ve davranışlarınızla ilgileniyoruz.
Pazar araştırması hakkında daha fazla bilgi için “Pazar Araştırması” bölümünü okuyabilir, Gizlilik politikamızın kapsamlı kapsamlı açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz.

PAZAR ARAŞTIRMASI
Pazar araştırması toplumda önemli bir fonksiyonlar sunar. İşletmeler anket ve araştırmalar sayesinde daha iyi kararlar alırlar. Ankete katılan biri olarak görüşleriniz, mevcut olanları yapmak, yeni ürünler ve müşteri hizmetlerini geliştirmek için firmalara yardımcı olacaktır.
Ara sıra yanıtları doğrulamak için sizinle yeniden temasa geçebiliriz. Kendimizi ya da yaptığımız işi asla yanlış bir şekilde sunmayacağımıza emin olabilirsiniz. Biz detaylı gizlilik politikalarımızın içerisinde kesin standartlar olusturduk.
Pazarlama, tüketici ve toplumlar için daha iyi araştırmalar sağlayan kuruluşlarla çalışıyoruz. EFOR EMYS, araştırmalarını bu kuruluşların kodları ve ISO 20252 Kalite Yönetimi standartları gerekliliklerine uygun yürütmektedir.

GİZLİLİK POLİTİKASI
EFOR EMYS olarak gizlilik politikamızda aşağıdaki hususları göz önünde bulunduruyoruz;

1. Topladığımız Bilgiler
Firmamız araştırma yürüttüğünde, araştırma davetimiz ve soru formumuz açık bir şekilde bizi tanıtır ve sizinle irtibata geçme amacımızı açıklar.
Sizinle genellikle asağıdaki amaçlardan biri için irtibat kurarız,
1. Anket görüşmesi yapmak için
2. Ankette verdiğiniz cevapları doğrulatmak için
Araştırmamıza katıldığınız zaman yaşınız, ev halkı birleşimi gibi demografik bilgilerinizin yanı sıra, sizin kişisel görüşlerinizi de sorabiliriz. Anketteki belirli soruları cevaplamayı, görüşmenin herhangi bir anında ankete devam etmeyi reddebilir ya da tamamladığınız anketin kullanılmamasını/silinmesini talep edebilirsiniz.

2. Anket Yanıtları ve İletişim Bilgilerinin Gizliliği
Sizin verdiğiniz yanıtlar ile diğer katılımcıların verdiği yanıtları birleştirip müşterilerimize raporlayacağız. Aşağıda belirtilen nedenlerin dışında kasti olarak sizin kişisel cevaplarınızı raporlamayacağız. Sizin ankete verdiğiniz cevaplar bize bağlı olan veya bağlı olmayan servis sağlayıcılar tarafindan firma içinde veya dısında toplanabilir, depolanabilir yada işlenebilir. Onlar topladıkları veya tuttukları herhangi bir bilgiyi bize ifşa etmek zorundadırlar. Biz bu bilgileri toplar ve gizli bir bilgi olduğunu açıklarız ve bizim değerlerimize eş değer olan güvenlik standartlarıyla koruruz.

Aşağıdaki istisnalar dışında sizin bilgilerinizi 3. Şahıslara ifşa etmeyeceğiz.
1. Sizin isteğiniz ve rızanız olursa, kimlik bilgileriniz ve bireysel yanıtlarınız özel amaçlar doğrultusunda paylaşılabilir.
2. Araştırma sağlayan kuruluşların kuralları doğrultusunda, sizin cevaplarınız sözleşmeye bağlı olarak tutulmak ve bilgilerinizin gizli bilgi olduğunu açıklanmak kaydıyla 3. partilere temin edilecek ama bu bilgiler sadece araştırma ya da istatistik amaçlı kullanılacak.
3. Adli merci ve hükümet uyarınca celp, emir ya da benzeri yasal mevzuatlar doğrultusunda bilgiler ifsa edilmeye maruz kalabilir. Bu duruma sıklıkla rastlanmaz ama olması mümkündür.

3. Web Sitemizde Tanımlama Bilgileri, Log Dosyaları ve Diğer Teknolojilerin Kullanımı
Tanımlama bilgileri, online tarayıcınıza ilişkin bazı bilgileri depolayan ve sayısal kullanıcı ID’sini belirleyen bilgisayarınızda kayıtlı küçük metin dosyalarıdır. Eger isterseniz, internet sitesinden çıkarken ya da tarayıcınızı kapattığınızda tarayıcının ayarını tanımlama bilgilerini silecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

4. Kişisel Bilgilerin Güvenliği
Biz çalışanlarımızı gizlilik, güvenlik ve mahremiyet politikaları ve işlemleri hakkında ve bunlara uyulmasının önemi konusunda bilgilendiririz. Firmamızın standartları ve mevzuattaki kanunlara uygunluğuna engel olacak durumlar için güvenlik önlemlerini alırız.

5. Kişisel Bilgilerin Doğruluğu
Kişisel bilgilerin kontrol pozisyonunda tutulması için doğru, tam, güncel, ilgili ve bizde mevcut olan son bilgilere dayanarak tüm gerekli çabalar gösterilmeli. Bizim sorularımızı dürüstçe yanıtlayarak verdiğiniz kişisel bilgilerinizi doğru, tam ve güncel tutmak için sizin yardımınıza güveniyoruz.

6. Bu Politikalardaki Maddelerin Değişiminin Bildirilmesi
Bu politikalarda ya da gizlilik uygulamalarında herhangi bir madde değişikliği yapmamız durumunda; madde değişikliğinin uygulamaya geçirilmesi durumunu doküman ekleme tarihlerinden takip edebilirsiniz.

7. Bize Ulaşmak İçin
Bu politikalarla ilgili sorular, katıldığınız anket ile ilgili talepler, uygulamalara ilişkin şikâyetler ile ilgili erişim isteğini direkt bir biçimde eforemys.com.tr/iletisim adresinde yer alan geri bildirim formu aracılığıyla firma yetkililerimize iletebilirsiniz. Biz tüm bu talepleri sorgulayıp sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.